Сьогодні в Судилківській ОТГ відбувся різдвяний фестиваль колядок і щедрівок «Вифлеємська зоря – 2020». Це вже третій фестиваль у громаді, метою якого є – популяризація календарно–обрядових пісень зимового циклу, шана до народних традицій, віншування з Новим роком та Різдвом Христовим.

У театралізованому фестивальному дійстві взяли участь творчі колективи закладів культури та освіти громади: народний фольклорний колектив «Веснянка», дует «Поляночка», вокальний колектив «Полянські молодиці», хореографічний колектив «Креатив» Полянського СБК; вокальний колектив «Гомін», тріо «Сяйво», чоловічий гурт «Промінь» Судилківського СБК; танцювальний колектив «Фурор» Хролинського СБК; вокальний колектив «Червоні маки» Городищенського СБК; вокальний колектив «Мальви» Травлинського СК; вокальний колектив «Новичанка» Новицького СК; вокальний колектив «Вербиченька» Красносільського СК; вертеп Жолудецького СК; солістка І. Мороз з В. Медведівського СК; дитячий хоровий колектив Судилківського ліцею.

Гість фестивалю – народний аматорський хор УТОСу «Пролісок» м. Шепетівки з колядками і щедрівками, керівник М. Штогрін.

Гучним різдвяним епіграфом початку свята була колядка «Добрий вечір тобі, пане-господарю», яку мистецькі колективи, гості і всі присутні виконали спільно.

Новорічно–різдвяні Святки – це 12 днів Коляди між Різдвом та Водохрещем, це маленькі дива, яких з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Творчі колективи колядками, щедрівками, віншуваннями, вертепом відтворили святкування Різдва в Україні.

«Ой, і було колись на Вкраїні: приходили дівчата й хлопці до оселі... Як набажАють, як наспівАють! Ой, було приходили, а ти їм — гостинчика, аби поласували дорОгою. Ой, почуєш, було, колядку чи щедрівочку, аж серце зрадіє! Любо-дорого колядників-щедрівників у дім пустити і смаколиками пригостити». І на фестивалі пригощали усіх смаколиками, були каша і гарячий чай з цілющих трав. Готували смаколики сільські бібліотекарі та працівники клубних закладів громади.

Світло і радість Різдва! Мружачи очі, ми загадуємо бажання і свято віримо в те, що воно обов’язково здійсниться. Хто ще так не зробив, то зробіть! Отож, мружимо очі, загадуємо бажання і…. нехай мрії стають реальністю, а у серці і душі завжди знаходить місце нова мрія для наступного здійснення!
Судилківська с/р (ОТГ) 

Інші новини Шепетівки