В Україні одним з найулюбленіших було і залишається свято Різдва. З ним пов'язані такі поняття, як Свят-вечір, вертеп, колядування, а колядки на Різдво Христове можна почути в усіх регіонах України.

"Чудодійна атмосфера Різдва! Лунають величальні календарно-обрядові пісні зимового циклу свят – колядки – у виконанні як найменших жителів громади, так і дорослих. У другий день свята віншували колядками вихованці Судилківського здо «Колосок» та вокальний колектив «Гомін» Судилківського будинку культури". – розповідає Валентина Мазур.
 
Довідково: колядки - це обрядові пісні, які виконуються в усіх регіонах України напередодні Різдва. Вони традиційно містять побажання здоров'я, багатства та доброго врожаю в наступному році. Виконують їх діти і молодь. Ватагами вони ходять від хати до хати, тримаючи в руках зірку, що нагадує про народження Ісуса, та виконують пісні, а натомість отримують гостинці.

На сучасному етапі в Україні можна почути різні різдвяні пісні: відомі автори пишуть спеціальні колядки, багато з яких стають хітами в розпал свят. 


За матеріалами Судилківської громади 

Інші новини Шепетівки