Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав нові межі п’яти районів Хмельницької області. Повідомляє видання Незалежний громадський портал

Сьогодні за відповідний проєкт проголосувало 23 членів комітету. Крім цього, троє осіб не голосували, один “утримався”.

За словами голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, нардепа від “Слуги народу” Віталія Безгіна, на голосування було винесено проєкт, який підтримує Мінрегіон і Хмельницька ОДА.

Водночас незначні зміни відбулися у самій конфігурації. Зокрема, Сатанівська, Закупненська і Чемеровецька ОТГ ввійшли до складу новоутвореного Дунаєвецького району. Раніше Чемеровецьку ОТГ розробники віднесли до Кам’янець-Подільського району.

“Ми підтримуємо урядовий законопроєкт (про утворення на Хмельниччині 5 районів – НГП). Він є збалансованим за всіма показниками, у тому числі кількості населення, розвитку територій та інфраструктури. Безумовно, що був інший, цікавіший варіант, який передбачав створення 7 районів, але уряд підтримав п’ять”, – наголосив нардеп-мажоритарник від 191 округу Віктор Бондар.

Пан Безгін відреагував на слова обранця Бондара щодо можливих 7 районів на Хмельниччині, назвавши цю конфігурацію “натягуванням на політичні інтереси”.

Окремо на засіданні парламентського комітету виступив представник Ярмолинецького району, який наполягав включити цей район у межі Хмельницького і викреcлити з новоствореного Дунаєвецького району. І додав, що під відповідну ініціативу зібрано 20 тис. підписів від мешканців Ярмолинеччини.

“Склалися певні історичні та комунікаційні зв’язки, завершується будівництво дороги, яка дає можливість за 20 хвилин добиратися до Хмельницького. Тим паче, що більшість наших мешканців працевлаштовані у місті Хмельницькому. Тому просимо включити Ярмолинецький район до складу Хмельницького”, – зазначив він.

Натомість голова комітету Андрій Клочко звернув увагу на не можливості ухвалити жодне рішення по питанню Ярмолинецького району, оскільки воно не пройшло попередній розгляд у підкомітеті.

Крім цього, слово на засіданні комітету надали депутату Хмельницької облради від партії “За конкретні справи” Уляні Ткаченко, яка заявила пристутнім, що протягом останнього місяця надійшло безліч звернень і навіть відбулося перекриття доріг у Хмельницькій області як реакція на процес щодо зміни кількості районів.

“Багато людей не до кінця розуміють суті реформи, багатьох людей використовують для вирішення місцевих політичних питань. Є прохання дослухатися державницької позиції комітету (щодо створення 5 районів – НГП) і витримати умови для проведення реформи”, – заявила вона.

Таким чином, Хмельницька область матиме 5 районів замість 20-ти: Дунаєвецький (до якого ввійдуть теперішні Дунаєвецький, Новоушицький, Ярмолинецький і Городоцький райони), Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільський і Чемеровецький), Старокостянтинівський (Старокостянтинівський, Старосинявський, Красилівський, Теофіпольський і Білогірський), Хмельницький (Хмельницький, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський і Волочиський) і Шепетівський (Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Славутський, місто Нетішин).


За матеріалами видання Незалежний громадський портал 

Інші новини Шепетівки