Якщо ви думаєте, що Шепетівка – це тільки відомий всім нам Марк Дробот, то глибоко помиляєтесь. Наш край настільки багатий талантами, що рубрика «Люди» буде, мабуть, нескінченною мов та ріка. І повірте, ми не іронізуємо - люди, про яких ми говоримо, дійсно заслуговують на нашу увагу, іноді щиру вдячність та палкий привіт з рідної землі. Саме тому ми про них і згадуємо.

Зацікавились? Не будемо більше тягнути інтригу. Знайомтесь – Дмитро Хом’як, шепетівчанин, актор кіно. Ми обрали його не тільки тому, що він – наш земляк, а тому, що Дмитро є особистістю і простою, і неординарною.Його фільмографія не дивує десятками зіграних ролей. По суті, їх тільки декілька, але які!
  • онлайн телесеріал "5baksiv.net" (фінансувався урядом Великобританії та Держдепартаментом США);
  • серіал "Реальна містика" (не був актором);
  • художній комедійний фільм "Припутні" (головна роль); 
  • короткометражна картина "INT. KITCHEN. NIGHT";
  • комедія «Справа хом’яка» (головна роль).
Біографія актора ще простіша. Народився в Шепетівці, закінчив НВК №3, а потім – Хмельницький національний університет (спеціальність: економіка) та Національний університет водного господарства (м. Рівне). За твердженням самого Дмитра, ким тільки він не працював у своєму житті, але економістом чи бухгалтером не був жодного разу. Акторської освіти наш земляк не мав і не має, бо вважає, що «вища освіта в Україні в більшості випадків — це просто «корочка».


Якщо звернути увагу на сторінку Хом’яка у мережі Фейсбук (до якої ми просто не могли не звернутись), він працював помічником режисера (на каналі СТБ), адміністратором і лінійним продюсером всіляких телевізійних медіа-компаній, а зараз позиціонує себе актором однієї з них.

Славетним дебютом для Дмитра стала картина «Припутні», тому що її високо оцінило і відзначило жюрі на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі (де саме відбувся прем’єрний показ стрічки у 2017 р.). А потім стрічка отримала ще більше визнання – перемогу в номінації «Найкращий фільм» на премії Золота Дзига 2018 р. (так званий український Оскар) та відзнаки за режисерську роботу в номінації «Найкращий режисер-постановник», «Найкращий оператор-постановник», «Найкращий художник-постановник», «Найкраща акторка у головній ролі» та ще 3 нагороди різного плану за грим та декорації.

Про сюжет говорити не будемо – фільм можна при бажанні знайти в інтернеті і переглянути. Дивує одне: наш земляк в цій картині так «якісно» говорить на суржику, і нам всім стає добре зрозумілим, звідки пішов такий діалект і вимова). Саме таке «живе» мовлення зробило стрічку більш народною, близькою нам і тому якісно зрозумілою українському глядачеві…

Зараз шепетівчанин живе в Києві, але часто навідує і Шепетівщину, і Хмельниччину. Він амбітний, харизматичний, молодий, тому українські продюсери впевнені, що його акторська кар’єра тільки розпочинається. А ми в свою чергу сподіваємось, що так воно і буде.

Цікаві ваші думки щодо Дмитра? – Діліться враженнями!