Вагома частина врожаю 2020 року закладена ще з осені минулого року. У визначені агротехнічні строки посіяно 10105 гектарів озимих культур, в тому числі зернових культур на площі 8000 гектарів, озимого ріпаку – 2105 га. Зокрема, такої важливої продовольчої культури, як озимої пшениці посіяно на площі 5985 га. Найбільшу частину її засіяно в ТОВ «Лотівка–Еліт», а саме, 33% від загальної площі. Значно збільшились посівні площі озимого ячменю та озимого жита. Зокрема, посіяно озимого ячменю на площі 1680 га, озимого жита - на площі 335 га. За даними обстеження, 70 % посівів озимих зернових перебувають у доброму та 30 % - у задовільному стані. Гірший стан з посівами ріпаку, адже 370 га площ підлягає пересіву.

Робота аграріїв Шепетівщини, на даному етапі, спрямована на своєчасне проведення весняної посівної кампанії. В поточному році, зважаючи на особливості погодних умов, комплекс весняно–польових робіт агроформування району розпочали ще в лютому місяці з підживлення озимих сільськогосподарських культур. На сьогодні, повністю завершено перше підживлення озимих культур та на 70% площ проведено друге підживлення цих культур.

Згідно з прогнозом, весною необхідно засіяти близько 31 тис. га ярих сільськогосподарських культур, із них близько 20 тис. га. планується засіяти зерновими культурами, близько 11 тис. га – технічними культурами. В порівнянні до минулого року, в 5 разів збільшилися обсяги вирощування кукурудзи на зерно, соняшнику – на 15%. Разом з тим, в поточному році майже в 2 рази менше засіяно ярого ячменю, очікується зменшення посівів сої на 3,6 тис га, або на 60%.


На сьогодні, повністю завершено сівбу ярих ранніх зернових культур на площі понад 2,5 тис. га. Продовжується сівба пізніх ярих культур, які вже посіяно на площі 7,5 тис. га, або 30% до прогнозу. Зокрема, кукурудзи на зерно посіяно на площі майже 7 тисяч га. ( 32 % до запланованого).

Наразі, аграрії району приступили до посіву технічних культур, зокрема, соняшнику посіяно на площі 524 га, або 6% до прогнозу. На 52 відсотках запланованих площ вже висаджено картоплю та посіяно овочі. Отже, темпи проведення цьогорічної посівної кампанії значно випереджають минулорічні.
Головний спеціаліст відділу житлово–комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Валентина ЛОПОЦЮК 

Інші новини Шепетівки