Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області ухвалено вирок, яким жителя Шепетівського району визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження) Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік 6 місяців з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки.

Цивільний позов потерпілого про стягнення моральної шкоди задоволено частково: стягнуто з обвинуваченого 80 000 грн. моральної шкоди. 

Стягнуто на користь держави 5495 грн. 35 коп. судових витрат за проведення експертиз. 

Згідно з вироком суду, 06 червня 2019 року, обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, керуючи автомобілем марки «Renault», рухаючись по зустрічній смузі руху, виїхав на нерегульоване перехрестя рівнозначних доріг, не надав дорогу транспортному засобу автомобілю марки «ВАЗ 21154», який наблизився до перехрестя праворуч та виконував маневр повороту ліворуч, відповідно маючи перевагу в русі відносно керованого обвинуваченим автомобіля, внаслідок чого допустив перехресне блокуюче зіткнення з автомобілем потерпілого.


В результаті дорожньо-транспортної пригоди потерпілий отримав тілесні ушкодження, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що спричинили тривалий розлад здоров’я. 

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у скоєнні інкримінованого злочину не визнав, оскільки рухався автомобілем зі швидкістю до 60км/год.

Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За повідомленням прес-служби суду 

Інші новини Шепетівки