Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV в світі потребує особливої уваги. За оцінками ВООЗ ризики поширення цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.
 
З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів 16 березня 2020 року в актовій залі КНП «Шепетівська ЦРЛ» під керівництвом головного лікаря Валентини Савчук, заступника головного лікаря з медичної частини Людмили Юрчишиної та головної медичної сестри Наталії Волянської відбулося тренувальне заняття з медичними сестрами з питань попередження зараження та поширення коронавірусу 2019-nCoV.
 
Помічник лікаря-епідеміолога Тетяна Чорна довела до відома усіх присутніх наказ головного лікаря від12.03.2020 року   №97 «Про посилення протиепідемічного режиму та проведення карантинних заходів»  та детально роз’яснила, як діяти в разі виявлення коронавірусу, в умовах епідемії: як захиститися самим і поводитися з пацієнтами, скажімо, якою повинна бути дистанція для спілкування, як проводити дезінфекцію, обробку поверхонь тощо.
 

Було опрацьовано алгоритм дій медпрацівників КНП “Шепетівська ЦРЛ” у разі звернення особи, яка відповідає визначеному випадку COVID 2019:
 
1. Забезпечити тимчасову ізоляцію хворого та вимагати дотримання ним правил особистої гігієни.
2. Застосувати засоби індивідуального захисту з метою уникнення інфікування при спілкуванні з хворим
3. Інформувати керівників закладу згідно Схеми сповіщення при виявленні хворого або підозрілого на зараження карантинними інфекціями
4. Надавати медичну допомогу за життєвими показами наявними засобами
5. Залишатися з хворим або підозрілим на захворювання до прибуття профільної спеціалізованої бригади ЕМД
6. Уточнити дані епідемічного анамнезу, встановити коло осіб, які спілкувались з хворим та скласти їх список
7. Проводити поточну дезінфекцію приміщення (при потребі)
8. Після евакуації хворого провести санітарну обробку та дезінфекцію одягу
9. Силами медичних працівників провести заключну дезінфекцію приміщення, де перебував хворий.
 
МОЗ України наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватись стандартних заходів профілактики ГРВІ.
Будь-які ситуації вирішуються в телефонному режимі сімейним або лікуючим лікарем!
Шепетівська ЦРЛ 

Інші новини Шепетівки