Вчора, 10 березня, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основне питання порядку денного – протидія можливому поширенню в області гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом.

Дмитро Габінет звернув увагу присутніх, що незважаючи на те, що наразі на території області не зареєстровано жодного випадку захворювання COVID-19, потрібно мобілізувати усі наявні ресурси та налагодити чітку координацію. Він наголосив на важливості чіткого розуміння алгоритмів дій кожного, на кого покладено певні функції у системі протиепідемічних заходів.

У ході засідання його учасники обговорили основні питання, які можуть виникнути у разі занесення на територію області коронавірусу. Зокрема, обговорювалося питання визначення потреби регіонального та місцевого матеріального резерву в засобах індивідуального захисту для здійснення заходів, спрямованих на запобігання протидії поширенню цієї хвороби.

Також учасники наради проаналізували можливість виділення додаткового фінансування на закупівлю засобів захисту та наявні в області резерви. Так, в.о. директора ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Олег Балашов доповів, що наразі Центром на ці цілі витрачено 200 тис. гривень, ще 300 тис. зарезервовано на випадок погіршення санепідситуації.


Про стан готовності закладів охорони здоров’я до випадків коронавірусної інфекції доповіла заступник ДОЗ ОДА Тетяна Косовська. За її словами, наразі лікувальні заклади області готові до реагування на випадки коронавірусної інфекції: медики можуть розгорнути майже шістсот ліжкомісць. У разі потреби за рахунок перепрофілювання окремих відділень цю кількість можна збільшити ще на 300 місць. Однак Тетяна Косовська констатувала, що у випадку погіршення епідемічної ситуації (спалаху) забезпечення засобами захисту закладів охорони здоров’я області потребуватиме суттєвих коштів.

Окремо учасники засідання обговорили можливості залучення до проведення протиепідемічних заходів, зокрема дезінфекції фахівців ГУ ДСНС та Держпродспоживслужби в області. Керівники цих служб запевнили, що у разі необхідності вони готові брати участь у таких заходах, а також проінформували про наявні у них засоби захисту, що можуть бути використані під час таких робіт.

За підсумками засідання комісії Дмитро Габінет доручив підготувати узагальнену інформацію про наявні запаси деззасобів, засобів захисту, стан місцевих матеріальних резервів в розрізі районів. Окрім того, голова ОДА дав завдання уже найближчими днями провести спеціальні штабні навчання для відпрацювання взаємодії усіх служб, в тому числі ДСНС, Держпродспоживслужби, правоохоронців та інших, на випадок виникнення спалаху COVID-19.
Прес-служба Хмельницької ОДА 

Інші новини Шепетівки