Цього тижня два дні депутати Шепетівської міської ради вирішували куди направити 2,5 мільйони гривень. Проблеми у місті з дорогами катастрофічні, а грошей на їх вирішення — мізер. Проте лише таку суму було погоджено під час останнього засідання сесії на виконання “Програми утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури міста Шепетівка на 2018-2020 роки” - повідомляється на сайті Шепетівського вісника

Перші 100 тисяч гривень відразу вирішили витратити на встановлення штучних обмежувачів швидкості, або як їх звикли називати “лежачих поліцейських”. Зокрема у Шепетівці облаштують 5 місць з обмеженням швидкості: 
  • на проспекті Миру біля дитячого садочка “Ластівка”; 
  • на проспекті Миру біля магазину “Наш Край”; 
  • на вулиці Валі Котика біля водолікарні; 
  • на вулиці Старокостянтинівське шосе біля дитячого садка “Світлячок”; 
  • на вулиці Старокостянтинівське шосе (місце ще визначають). 
Проблема з регулювання швидкості автомобільного транспорту у Шепетівці не нова. У місцевих ЗМІ не рідко бачимо новини про численні ДТП.

“Ще у 2018 році я подала депутатський запит, щоб виконавчі служби проаналізували найбільш небезпечні для пішоходів відрізків доріг Шепетівки та встановили у відповідних місцях “лежачі поліцейські”. У відповідь отримала лист від міського голови про включення таких витрат до програми з прогнозованою сумою витрат 300 тисяч грн. Однак фактично результатів реагування не було і обмежувачів не встановили”, — розповідає депутатка Алла Бунечко.

Того ж року із подібним запитом до чиновників зверталася депутатка Інна Сікора.

“Я направляла прохання встановити обмежувач швидкості при в’їзді у Шепетівку по вулиці Старокостянтинівське шосе, навпроти магазину “Епіцентр”. Запит навіть розглядали на засіданні виконавчого комітету у квітні 2018 року. І згідно з їхнім рішенням обмежувач швидкості вже мав би бути. Проте його досі немає”, — ділиться пані Інна. 

Дорожнє покриття на вулиці Старокостянтинівське шосе було нещодавно відновлено і тепер водії часто дозволяють собі перевищувати допустиму швидкість кермування. За совами Інни Сікори, лише на цій вулиці сталося 4 ДТП, три з них безпосередньо на пішохідних переходах. В результаті чого постраждали двоє неповнолітніх, а одна жінка через наїзд автівки померла. Про цю проблему пані Інна вкотре наголосила під час розподілення коштів на дорожню інфраструктуру. І наполягла встановити тут декілька “лежачих поліцейських”.

Ще раніше у 2010 році на проспекті Миру, 26, біля Шепетівського медичного училища з власної ініціативи був встановлений “лежачий поліцейський” підприємицею Галиною Веселковою.

“Оскільки в тому місці зосереджено 4 навчальних заклади: медичне училище, коледж ПДАТУ, професійно-технічний ліцей та школа-інтернет — ми вирішили власним коштом встановити “лежачого поліцейського”. Обрали якісний і на той час дороговартісний обмежувач. Але у 2014 році у зв’язку із заміною дорожнього покриття на проспекті, обмежувач демонтували і залишили у ШРЕПі для зберігання. З того часу пройшло 6 років, капітальний ремонт проспекту заморозили. А де подівся обмежувач швидкості і чому його не використовують — мені не можуть дати ствердної відповіді”, — розповідає депутатка Галина Веселкова

Залишається сподіватися, що “лежачі поліцейські” у 5 новопогоджених депутатами місцях таки встановлять. 

Решту 2,4 мільйона грн депутатам було важче розподілити. У Шепетівці практично в кожному районі є вулиці, які потребують невідкладних ремонтних робіт. Тому вирішили провести додатково виїзне засідання та особисто обстежити найбільш проблемні ділянки. В результаті прийняли рішення про ремонт дорожнього покриття на перехресті вулиць Валі Котика, Островського та Української, що біля ресторану “Колиба”. А також встановити там кільце для організації кругового руху. Окрім цього запланували ремонт шматка вулиці Української в районі світлофору, що поблизу магазину “Марія”.

Додатково на депутатській комісії було погоджено витрати у розмірі 160 тисяч грн на грейдерування доріг, які виділили ще під час січневого засідання сесії Шепетівської міської ради.
Марина Ложкіна, Шепетівський вісник 

Інші новини Шепетівки