У зв'язку із дедалі ширшим розповсюдженням коронавірусу (COVID-19) у світі, реєстрацією першого підтвердженого випадку захворювання на цю небезпечну інфекцію в Україні та на виконання наказу МОЗ України від 24.01.2020 №185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)» та наказу Департаменту охорони здоров'я Хмельницької обласної державної адміністрації від 28.01.2020 №17 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території області випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань.» 3 березня 2020 року у КНП «Шепетівська ЦРЛ»  відбулася загальнолікарняна конференція з питань клініки, діагностики, відбору клінічного матеріалу, дотримання вимог протиепідемічного режиму, при виявлені особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19.

Відповідну інформацію до присутніх довели заступник головного лікаря з медичної частини Людмила Юрчишина та районний інфекціоніст Галина Василик.

Були розглянуті питання щодо своєчасної  та правильної діагностики коронавірусної інфекції у хворого, готовності лікарні до надання медичної допомоги особам, з підозрою на коронавірус та створення необхідного запасу лікарських засобів, медичних виробів, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів та дезінфекційних засобів.


Госпітальною базою для надання медичної допомоги хворим та особам з підозрою на коронавірус на території лікарні було визначено інфекційне відділення.

Були опрацьовані алгоритми дій медичного персоналу у разі виявлення особи з підозрою на коронавірус, госпіталізації його у відділення з подальшим проведенням лабораторних досліджень та лікування.

Станом на 4 березня 2020 року у світі зареєстровано  93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  3 198 – летальні. Одужало вже 50 690 осіб.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.


Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.
При виникненні перших проявів захворювання (підвищення температури, кашель, утруднене дихання) особливо в осіб, які протягом останніх 14 днів були в країнах, де зареєстровані випадки коронавірусної інфекції:

  • УНИКАЙТЕ ТІСНОГО КОНТАКТУ З ЛЮДЬМИ(САМОІЗОЛЮЙТЕСЬ)
  • НАДЯГНІТЬ ЗАХИСНУ МАСКУ ЧИ РЕСПІРАТОР
  • ЯКНАЙШВИДШЕ ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СВОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ (ТЕЛЕФОНОМ), АБО ВИКЛИКАЙТЕ БРИГАДУ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!
Шепетівська ЦРЛ 

Інші новини Шепетівки