Завтра, 5 березня відбудеться позачергова сесія Хмельницької обласної ради. Ініціаторами скликання виступили депутати від фракцій «Батьківщини» і «Свободи», які пропонують ухвалити ряд звернень до центральної влади - інформує Незалежний громадський портал.

Зокрема, обранці вимагатимуть у президента та голови Верховної Ради зняти з розгляду питання про запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні та про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму щодо введення ринку землі.

«Сьогодні Верховна Рада України розглядає понад чотири тисячі правок до проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. У наведеному законопроєкті є низка сумнівних позицій, а саме: продаж землі кредитним установам,  скасування заборони на продаж особливо цінних земель, відсутність контролю держави за використанням українських чорноземів тощо. Вважаємо, що ринок землі відкриватиметься не в інтересах малих та середніх фермерів, адже  визначений ліміт в 10 000 га надмірний для них. Це – розрахунок на агрохолдинги, які володіють фінансовими ресурсами і сконцентрують у своїх руках більшість української землі», – сказано у проєкті звернення.

Крім цього, фракція ВО «Свобода» хоче від імені облради звернутися до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради щодо обміну ексберкутівців, терористів, вбивць і агентів російських спецслужб; переслідування та ув'язнення бійців ООС і волонтерів; нівелювання всіх
досягнень Революції гідності; скочування України у фарватер Росії.Інші новини Шепетівки