Щорічно в Україні знищують близько 20 мільйонів первоцвітів - підсніжників, пролісок, крокусів та інших видів. Саме тому більшість первоцвітів знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги. Серед них:
  • Підсніжник звичайний
  • Проліска дволиста
  • Шафран Гейфелів (крокус)
  • Білоцвіт весняний
  • Конвалія та ін.
Законодавством України передбачено покарання за шкоду первоцвітам:

✔️За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, занесених до державної Червоної книги, доведеться сплатити штраф у розмірі від 510 до 1700 грн, а рослини конфіскують.
✔️Якщо ж ці первоцвіти зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, штраф становить від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослин.
✔️При цьому за один екземпляр червонокнижної культури передбачена компенсація за її знищення, наприклад: підсніжники - від 49 до 62 грн залежно від виду, шафрани (крокуси), сон-трава – від 37 до 62 грн залежно від виду.


Для збереження квітів які занесені до Червоної книги України в Травлинській сільській бібліотеці проведено акцію «Збережемо первоцвіт» а також жителями громади роздано роздатковий матеріал.

В Лозичанській сільській бібліотеці триває інформаційна виставка про важливість охорони весняних квітів, занесених до державної Червоної книги.

У с. Новичі відбулася хвилина-інформина «Збережемо первоцвіт», що проводилася у сільській бібліотеці та за її межами. Також у бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку за темою.

У Городищенській сільській бібліотеці оформлено виставку-ілюстрацію «Бережіть первоцвіти».

Природоохоронна Акція «Збережемо первоцвіти» відбулася і у Великомедведівській сільській бібліотеці. Завдання цієї акції - привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи.


Своєю чергою, вихованці групи подовженого дня Судилківської громади також долучилися до акції «Бережімо первоцвіти» та проводять інформаційні уроки та акції за темою.

Те, яким стане цей світ для наших нащадків, залежить тільки від нас, тому будьмо відповідальними за сьогодення. Бережімо екосистему.
Судилківська с/р (отг) 

Інші новини Шепетівки