Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області ухвалено вирок, яким жителя Хмельницького району визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 186 (грабіж, вчинений повторно), частиною другою статті 190 (шахрайство, вчинене повторно) частиною другою статті 15 частиною другою статті 185 (закінчений замах на крадіжку, вчинену повторно), частиною першою статті 357 (викрадення офіційних документів, заволодіння ними шляхом шахрайства, вчинене з корисливих мотивів), частиною третьою статті 357 (незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом), частиною першою статті 353 (самовільне присвоєння владних повноважень, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь) Кримінального кодексу України та на підставі ч. 4 ст. 81, ст. 71 КК України за сукупністю вироків до покарання призначеного даним вироком, частково приєднано не відбуте покарання за вироком Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 липня 2014 року і остаточно визначено покарання у виді 4 років 1 місяця позбавлення волі.

За ч. 2 ст. 190 КК України по епізоду від 19.11.2019 року в частині заволодіння грошовими коштами в сумі 300 грн. шляхом обману, вчиненого повторно, визнано невинуватим та виправдано за недоведеністю вчинення ним вказаного кримінального правопорушення.

Обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжено на 60 днів, до 30 квітня 2020 року включно.


Згідно з вироком суду, обвинувачений, будучи раніше неодноразово судимим, в тому числі за вчинення злочинів проти власності, після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі, маючи непогашену і не зняту у встановленому законом порядку судимість, повторно вчинив нові умисні злочини проти власності та авторитету органів влади, місцевого самоврядування і об’єднання громадян за наступних обставин.

Зокрема, обвинувачений в місті Шепетівці зупиняв потерпілих, видаючи себе за працівника правоохоронного органу - поліцейського.

Після того, як обвинувачений демонстрував потерпілим свій паспорт громадянина України у формі ID-картки, який візуально походив на посвідчення працівника поліції у відповідній обкладинці, відкривав застібки їх курток, пояснюючи, що він проводить поверхневий огляд з метою виявлення викрадених предметів, при цьому, з кишень курток потерпілих відкрито повторно викрадав грошові кошти та майно, після чого з місця події із відкрито викраденим майном зникав, заподіявши потерпілим майнової шкоди на загальну суму 3240 грн. 16 коп.

Не зупиняючись на досягнутому, 21 листопада 2019 року обвинувачений після відкритого повторного викрадення у потерпілого Г. майна, в тому числі гаманця з  банківською карткою та прикріпленим аркушем паперу, на якому потерпілий записав пін-код, намагався таємно викрасти грошові кошти, знявши їх із вказаного банківського рахунку, проте, злочинний умисел до кінця не довів, оскільки потерпілий скористався послугою банківської установи та заблокував доступ зняття готівкових коштів із вищезазначеного рахунку.


Окрім цього, 19 листопада 2019 року, обвинувачений вчинив шахрайські дії щодо потерпілого Б., видаючи себе за працівника поліції, під приводом перевірки документів останнього, шляхом обману спонукав передати йому особисті документи, а саме - паспорт громадянина України, а також картку платників податків, незаконно забрав їх у потерпілого та незаконно заволодів ними.

В судовому засіданні обвинувачений вину в інкримінованих йому злочинах визнав повністю, надаючи суду показання, підтвердив обставини скоєння злочинів, що викладені в обвинувальному акті, щиро розкаюється у вчиненому, просив його суворо не карати, оскільки все усвідомив, попросив вибачення у потерпілих та висловлював намір повернути їм заподіяну шкоду.

Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 
За повідомленням прес-служби суду 

Інші новини Шепетівки