За процесуального керівництва Шепетівської місцевої прокуратури слідчим відділом Шепетівського відділу Головного управління Національної поліції в області завершено досудове розслідування за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди головою селищної громади.

Встановлено, що голова селищної ради Грицівської ОТГ, використовуючи своє службове становище, вимагала у мешканця області 600 доларів США.

За цю суму посадова особа обіцяла сприяти у прийнятті сесією селищної ради рішення про надання в оренду двох земельних ділянок.

Під час одержання обумовленої суми неправомірної вигоди зазначену особу викрито «на гарячому».

Як повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Базан, обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, поєднане з її вимаганням) направлено для розгляду до Шепетівського міськрайонного суду.


Довідково: санкція статті інкримінованого злочину передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо: Листопад 2019 року ОСОБА_2 звернувся до голови Грицівської ОТГ Тіфенбах Людмили Василівни, з проханням надати в оренду земельні ділянки для розміщення рекламних білбордів, на що остання сказала, щоб він прийшов до неї через два тижні.

05.12.2019 року ОСОБА_2 знову зустрівся з Тіфенбах Людмилою Василівною, яка повідомила, що для позитивного розв'язання даного питання, яке надається рішенням сесії селищної ради, їй потрібно надати 300 доларів США за одну земельну ділянку, а за дві - 600 доларів США та зазначила, що передача коштів повинна була відбутись після сесії, яка буде проводитись 09.12.2019 року.

05 грудня 2019 року ОСОБА_2 повідомив правоохоронні органи, про вимагання, головою Грицівської ОТГ, неправомірної вигоди.

09.12.2019 року відбулась сесія селищної ради на якій було прийняте рішення про передачу в оренду земельних ділянок.


11.12.2019 року близько 11-ої години  ОСОБА_2, виконуючи вимоги Тіфенбах Людмили Василівни, в кабінеті відділу організаційного та правового забезпечення Грицівської селищної ради Шепетівського району, передав останній неправомірну вигоду - грошові кошти в сумі 600 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 11.12.2019 року становить 14213,5218 грн, після чого отримав від неї рішення двадцять другої позачергової сесії Грицівської селищної ради VII скликання №58 від 09.12.2019 року «Про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» згідно якого вказаним рішенням ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок орієнтовною площею 0,03 га.

11 грудня 2019 року о 13 годині 15 хвилини голову Грицівської ОТГ затримано з речовими доказами - грошовими коштами у вигляді 6 купюр, номіналом по 100 (сто) доларів США ; мобільним телефоном марки «Самсунг С8»; сукнею сірого кольору, на якій також зафіксовано якій сліди вчинення кримінального правопорушення.

12 грудня 2019 року голові Грицівської ОТГ оголошено про підозру.

13 грудня 2019 року суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з можливістю внесення застави в розмірі 168 160 гривень. Також підозрювану на період розслідування відсторонили з посади очільниці ОТГ.
За матеріалами прокуратури Хмельницької області 

Інші новини Шепетівки