За матеріалами податкової міліції Хмельниччини вперше в Україні проведено публічну процедуру знищення 14 тонн фальсифікованого алкоголю. 

У селищі Винники Львівської області вперше, за безпосередньої участі Міністра юстиції Дениса Малюськи, проведено публічну процедуру знищення підробленого алкоголю вартістю понад 4 мільйони гривень за кримінальними злочинами, викритими співробітниками податкової міліції Хмельниччини.

Загалом понад 37 тисяч пляшок вагою понад 14 тонн фахівці вилили у бочки й утилізували на потужностях місцевих очисних спорудах.

Йдеться про підроблену горілку марок «Чарка золота», «Чарка срібна», «Золота пшеничка», «Лісова пісня», «Велика княгиня Ольга», «Великий князь Мономах», «Синяя лошадь», «Будьмо», «Забава», «Рідна столиця», «Максимум».


Знищені фальсифіковані алкогольні напої були вилучені у 2014 році слідчими ДФС у Хмельницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області у кримінальному провадженні, в ході розслідування якого припинено незаконну діяльність одного із суб’єктів господарювання регіону. Суть кримінального правопорушення полягала у реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які обклеювались підробленими марками акцизного податку та реалізувались населенню через мережу магазинів.

Як результат, в березні 2014 року проведені санкціоновані обшуки за місцями зберігання та реалізації вказаних ЛГВ та з незаконного обігу вилучено 37,4 тисячі пляшок.

За результатами проведених в ході слідства комплексних хіміко-фізичних та технічних експертиз встановлено, що вилучені ЛГВ та акцизні марки на них не відповідають встановленим державним стандартам та підлягають утилізації, про що в червні 2019 року судом винесено рішення щодо знищення зазначеної продукції.

Крім того, тиждень тому, в аналогічному порядку також було знищено майже 5 тонн фальсифікованих алкогольних напоїв за рішенням суду за наслідками досудового розслідування цим же слідчим підрозділом в іншому кримінальному провадженні.


Варто зазначити, що переробляти такого роду контрафактний алкоголь – економічно неефективно. Тому Міністерством юстиції було прийнято рішення про його утилізацію. Пляшки також здадуть на переробку. Раніше недобросовісні підприємці були зацікавлені у тому, щоби повернути підроблений товар на ринок і заробити гроші. Світ змінюється і всі громадяни стають зацікавлені у тому, аби процедура утилізації проводилася публічно, щоб уникнути ризиків та убезпечити життя, - зауважили у Мінюсті.

Наразі процедура по знищенню товарно-матеріальних цінностей триває. Загалом ДФС продовжує системну роботу з протидії незаконному обігу підакцизних товарів.


ДФС у Хмельницькій області 

Інші новини Шепетівки