У ДП «Шепетівському лісгоспі» завершився щорічний облік чисельності диких парнокопитних та хутрових тварин, який тривав з 25 січня до 14 лютого. 

Обліком було охоплено 26,5 тис. га мисливських угідь закріплених за підприємством для чого залучено мисливствознавців, єгерську службу та лісову охорону підприємства, представників громадськості.

В своїй роботі обліковці використовували такі методи:

  • шумового прогону (нагону) на частині території (пробних ділянках);
  • спостереження в місцях підгодівлі;
  • картковий облік дичини (індивідуально по лісовому обходу).
Таксація звірів є дуже важливою і відповідальною, адже на основі її результатів визначаються ліміти використання диких тварин у мисливському сезоні, вирішується необхідність повної чи часткової заборони промислу того чи іншого виду мисливських тварин. 


За результатами таксації видно, що популяції основних видів мисливської фауни щорічно збільшуються в мисливських угіддях підприємства. Так, за рік популяція кабана дикого збільшилась на 4 особин і становить 126 голів, популяція козуль також має позитивний приріст і становить 546 особин.

Слід зауважити, що відбувся приріст чисельності всіх видів тварин які підлягають обліку.

Приємно відзначити, що і червонокнижні види тваринного світу все частіше зустрічаються в лісових масивах Шепетівщини. Так все легше зустріти в лісі лося, видру, норку американську, тхора лісового, а це свідчить про належне ведення мисливського господарства, що дає свій позитивний результат.
Пресслужба підприємства 

Інші новини Шепетівки