16 лютого у парку культури і відпочинку відбулось фольклорне дійство «Прийди Колодію до нас на затію». Свято Колодія — суто українське свято, йому немає аналогів у інших народів. Його коріння сягають давнини, адже наші пращури-землероби жили за календарем астрономічних явищ, таких як: місяць і його фази, сонце та його основні цикли, з якими пов'язували пори року. Для наших пращурів-землеробів сонячне осяяння та його циклічні зміни були вирішальними, аби вчасно посадити і зібрати урожай. Свято Колодія в народі означало, що сонце на весну повертається. Такі святкування тривали тиждень.

Розпочалася святкова програма із  виступу муніципального естрадно-духового оркестру. Також глядачів звеселяли вихованці центру дитячо-юнацької творчості та загальноосвітніх навчальних закладів Шепетівки.

Далі колективи міського будинку культури продемонстрували обрядові дійства на честь весняного пробудження природи, відомого як Колодій, Колодка. У прадавньому розумінні Колодій — це маленький Сонце-Божич, який уже підріс і набрався сили розкручувати Сонячне Коло, тобто став Коло-Дієм.


Під час фольклорного дійства глядачі побачили як наші пращури протягом тижня святкували Колодія: у понеділок «колодка народжувалась», у вівторок – «охрещувалась», у середу – «похрестини», у четвер – «помирала», у п'ятницю «колодку хоронили», у суботу — «оплакування колодки», а у неділю відбувалось завершення життєвої долі «колодки»- молоді одружені жінки «волочили колодку», — вони прив’язували колодку до тіла неодруженим парубкам, які не одружилися минулого року.Пресслужба Шепетівської міської ради 

Інші новини Шепетівки