У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), 10 лютого 2020 року в Хмельницькій обласній державній адміністрації відбулося засідання регіональної платформи. Учасники зібрання обговорили концептуальні засади змін до Конституції України в частині децентралізації влади та проєкту Закону України №2653 від 20.12.2019 року «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У засіданні взяли участь голови і ключові особи самоврядування міст та громад-членів Хмельницького регіонального відділення, серед яких і міський голова м. Шепетівки, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, народний депутат України Сергій Лабазюк і представники народних депутатів Володимира Ватраса і Сергія Мандзія.

Головував на засіданні голова Хмельницького РВ АМУ, міський голова Славути Василь Сидор. До порядку денного увійшли такі питання:

  1. Напрацювання та обговорення концептуальних засад змін до Конституції України в частині децентралізації.
  2. Розробка пропозицій та обговорення  Закону України  про місцеве самоврядування.
  3. Різне: 
– Реформа децентралізації в Хмельницькій області.
– Про роботу міжвідомчої регіональної робочої групи зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Хмельницькій області.


Учасники засідання висловлювали свої побоювання та акцентували увагу на негативних нюансах об’єднання. Вкотре говорили і про витрати із міських бюджетів, які беруть на себе ОТГ та про передачу зобов’язань держави на місця.

За результатами засідання регіональної платформи учасники сформують свої конкретні пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади).

Зокрема, у виступах представники органів місцевого самоврядування підкреслювали, що у проекті Закону №2598 містяться критичні положення стосовно місцевого самоврядування. Наприклад норми, які передбачають «ліквідацію та утворення громад» та інші положення, які можуть звужувати повноваження місцевого самоврядування.


За матеріалами Хмельницької облради 

Інші новини Шепетівки