11 січня 2020 року в Славуті відбулася прем'єра аматорської театральної студії «Терен» за п'єсою О. Вітера «Станція або розклад бажань на завтра». 

«Театр в Славуті - то моя виплекана роками мрія. Я дуже захоплююся театральним мистецтвом, завжди намагаюся відвідувати всі вистави приїжджих до нашого міста театрів, поїздки до великих міст теж ніколи не обходяться без відвідування театрів. Тож дуже хотілося б мати такий культурний заклад і в рідному місті», - розповідає Ольга Павліковська, керівник колективу.

Минулого року в кінці зими група активних, творчих людей організувалася разом в Кластер творчих індустрій, у якому кожен міг розвивати свій мистецький напрямок чи навіть інженерну лабораторію. На баланс міста тоді передали приміщення будинку культури колишнього заводу «Будфарфор». Кластер мав на мені організувати свою діяльність саме на базі цього колишнього клубу. Про це домовилися з міською владою і дійшли згоди. Кожен взявся втілювати свій проект, серед яких і театр. 

«Одразу скажу, що великого досвіду в цій справі я не маю, за освітою журналіст. Але спробувати захотілося, раптом щось вийде. Так, як людина-практик, я не люблю довго розводити теорії і багато говорити, і прагну якомога швидше побачити результат, тому вже на весні почала працювати над постановкою майбутньої вистави. Одразу спала на думку п'єса Олександра Вітра "Станція або Розклад бажань на завтра". Адже крім цікавого сюжету вона наповнена глибоким філософським змістом. Змушує читача-глядача замислитися над…», - ділиться керівник проекту. 

Наприкінці грудня в театрі зробили пробний варіант прем'єри, запросивши друзів та рідних, аби випробувати себе і почути конструктивну критику. Проба виявилася вдалою, тож у студії вирішили відкрити працю широкому колу глядачів. 


Прем'єру відвідало понад 200 людей. Були не лише славутчани, а й гості з інших міст зокрема з Грицева.

«Прем'єра Відбулася! І не так, що б відбулася аби відбути-ся, як-небудь. А так, що аж здійснилося, і сталося і народилося! Здійснилася мрія багатьох фантазерів. Родився самий Славутський новітній Театр! Аматорська театральна студія «Терен» - велике дякую за чудовий вечір! І все було по-справжньому!», - розповідає Вячеслав Соколовський зі Славути.

«П'єса, яка заставляє думати, відчувати і дихати по-іншому. Велике щастя бути в цій живій атмосфері щирої творчості. Дякую усім причетним, хто зробив цю подію саме такою. Браво Ольга Павліковська, Оксана Гребень, Любава Сокольнікова - Ви неперевершені!» - ділиться Наталія Гнатюк з Грицева.

Зараз у театрі проводиться набір до студії. Запрошені усі, хто хоче спробувати себе в акторському мистецтві і не лише, адже в театрі багато ролей, які потрібно виконувати і поза сценою - гримери, звукорежисери, дизайнери і інші.

В планах у акторів реалізувати ще безліч різноманітних постановок: як сучасних, так і з класики. Однак, якщо обиратимуть класику, то намагатимуться її втілити по-сучасному, в якійсь нестандартній, креативній обробці. Адже як зазначає пані Ольга: «театр повинен перероджуватися сьогодні, щоб бути актуальним і цікавим сучасному глядачу».

Ми поцікавилися чому така назва «Терен»? 

«Тому що театральний продукт - він настільки прекрасний і тендітний як квітка терену, але шлях до цього готового дійства дуже тернистий і складний. Для того, щоб подарувати людям ось таку квітку, акторам та іншим задіяним в постановці особам доводиться добряче потрудитися, похвилюватися. Але ми готові до цих труднощів, ми готові йти цим тернистим шляхом, здобуваючи та даруючи нашим глядачам нові і нові творіння.» - підсумувала Ольга Павліковська. 
Олександр Андрощук 

Інші новини Шепетівки