Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

23 грудня 2019 року у відкритому судовому засіданні Шепетівського міськрайонного суду було розглянуто справу за позовом Шепетівської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення на користь місцевого бюджету м. Шепетівки коштів (орендної плати) в сумі 241 тисяча 693 гривні 43 копійки, збережених без достатньої правової підстави та оформлення відповідних документів. ОСОБА_2 є власником комплексу — Шепетівська база по ремонту техніки, загальною площею 352,4 кв.м., що розташований по АДРЕСА_1.

Рішення суду прийнято на користь Шепетівської міської ради.


Відповідно до ч. 1 ст. 1212 Цивільного Кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно.

Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов’язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі ч. 1 ст. 1212 Цивільного Кодексу України – правова позиція викладена в постановах Великої Палати Верховного Суду України. З огляду на це, землекористувачі земельних ділянок мають право вибору – оформити земельну ділянку та проводити плату згідно з нормами чинного законодавства або судові тяжби…

Слід зазначити, що юридичним відділом міської ради продовжується претензійно-позовна робота з боржниками.
За матеріалами Шепетівської міської ради 

Інші новини Шепетівки