До втілення перших проектів по сонячній енергетиці у 2012 році в Україні мало хто усвідомлював користь та можливості, які несе в собі відновлювальна енергетика. На даний час впевненість в технологіях, що змінять майбутнє та які є основою нової енергетичної моделі - беззаперечна.

Саме тому, коли надійшло у громаду клопотання від ТОВ «ГРІНПРОДЖЕКТСИСТЕМС», щодо розміщення об’єкту енергогенеруючого підприємства, питання було позитивно вирішено керівництвом громади та підтримано депутатами сільської ради.

Будівництво сонячної станції, розташованої за межами с. Пиляї та здійснено з метою практичного впровадження «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки», реалізації у регіонах завдань визначених енергетичною стратегією України до 2030 року.


У травні 2019 року групою KNESS Вінницького заводу з виробництва сонячних панелей було розпочато будівництво станції, яке проходило в кілька етапів. Спочатку була збудована під’їзна дорога та підготовлена площадка під монтаж панелей площею 10,3 га. Так як місцевість досить горбиста, було проведено масштабні роботи з її планування. Електростанція генеруватиме 5 мвт/год. екологічно чистої електроенергії на рік. Такої кількості достатньо, щоб забезпечити електроенергією близько 2600 домогосподарств і запобігти викидам в атмосферу 5 тис. тон вуглекислого газу впродовж одного року.

Введення станції в експлуатацію заплановано на березень 2020 року. А це додаткові кошти для бюджету у вигляді податків. Орієнтовно громада отримуватиме в рік більше 220 тис. грн..За матеріалами Ленковецької ОТГ 

Інші новини Шепетівки