02 січня 2020 року, міський голова Василь Сидор звернувся до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, Прем’єр-міністра України О. Гончарука, голови НКРЕКП В. Тарасюка та народного депутата України О. Жмеренецького із відкритим листом щодо наміру НКРЕКП скасувати пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Йдеться про проєкт постанови НКРЕКП «Про внесення зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію».

Так, статтею 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» передбачено надання пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, відповідно до статті 17 Закону України «Про електроенергетику».

При цьому статтею 17 вказаного закону, розмір зазначеної пільги становив 30 % від тарифу на електричну енергію, яка втратила чинність у зв’язку із введенням в дію нового ринку електричної енергії на підставі Закону України «Про ринок електричної енергії».  

Вказане трактується НКРЕКП як підстава для виключення із Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕКП від 23.04.2012 № 498, пункту 2.1.3, яким врегульовано питання відпуску електричної енергії за тарифом у розмірі 70 % від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення.

Даний проєкт постанови суперечить статті 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. 

Органи місцевого самоврядування вкрай обурені та занепокоєні наміром НКРЕКП скасувати пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. 


Таке трактування чинного законодавства призведе до звуження змісту та обсягу права населення, що проживає в зоні спостереження, гарантованого саме Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», що є спеціальною нормою у даній сфері правовідносин.

«З метою вирішення даної ситуації, пропонуємо не вносити запропоновані зміни до постанови НКРЕКП від 23.04.2012 № 498, натомість доповнити статтю 7 «Про ринок електричної енергії»  частиною 9 наступного змісту: «9. Тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, встановлюється у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення», - зазначає міський голова Василь Сидор.

В Шепетівському районі без пільг за спожиту електроенергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні ХАЕС ризикують залишитися мешканці с. Пліщин.

Інші новини Шепетівки