Хоча й на календарі — зима, вже довгий час на Хмельниччині утримуються переважно теплі дні. Проте у будь-який час погода може різко змінитися, ртутні стовпчики покажуть "мінус", і водойми почнуть поступово вкриватися кригою. Зазвичай любителі зимової риболовлі, не дивлячись на небезпеку, аби насолодитись улюбленим дозвіллям, спокійно виходять на ще не зміцнілий лід, легковажно ставлячи під загрозу власне життя.

Аби не допустити нещасних випадків на тонкій кризі водойм, Служба порятунку Хмельниччини закликає:

  • Забороняється виходити на тонкий лід.
  • На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):
- для одного пішохода – товщиною не менше 7 см;
- для групи людей – товщиною не менше 15 см;
- для масового катання на ковзанах — товщиною не менше 25 см.

  • Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).
  • При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду. 
  • При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час. 
  • Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
  • Під час підлідного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
  • Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Інші новини Шепетівки