Урядом України з 01 січня 2021 року було піднято тариф на постачання теплової енергії згідно цін постачальника газу підприємства НАК «Нафтогаз України». 9 лютого підписано Меморандум про взаєморозуміння  щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Його підписали Кабінет Міністрів України, НКРЕ КП, «Нафтогаз» та Асоціація міст України. В контексті зміни урядом цінової політики на теплопостачання, Шепетівське підприємство теплових мереж змушене переглянути тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії для населення, але вищезгаданий меморандум говорить:

— вартість послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води у багатоквартирні будинки протягом опалювального сезону 2020-2021 років не зміниться;
— для підприємств теплопостачання передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло;
— уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуться на органи місцевого самоврядування.

«Позиція, якої однозначно дотримуюсь і буду відстоювати — недопущення підняття сум у платіжках на теплопостачання у цьому опалювальному сезоні. Сьогодні уряд ставить органи місцевого самоврядування перед умовами, які жодна громада не готова виконувати фінансово. Вищезгаданий меморанду констатує, що громадам на місцях буде компенсовано різницю в тарифах, які встановлюють підприємства теплопостачання на місцях. Сподіваюсь, що уряду властся неухильно дотриматись тексту цього документу і мільйонна заборгованість за підсумками сезону не ляже на плечі місцевої громади, » — коментує Віталій Бузиль.

За матеріалами сайту Шепетівської міської ради

Інші новини Шепетівки