28 вересня під час брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш розповів про ситуацію в області із протидією поширенню коронавірусної інфекції. 

Головні тези брифінгу
➡ В області виявлено 6306 випадків захворювання на COVID-19, 2487 осіб одужало, 118 – померли. За минулі вихідні додалося 432 випадки захворювання, 58 людей одужали. Також, на жаль, зареєстровано 3 летальних випадки за вихідні і ще один сьогодні.
➡ Аналіз завантаженості ліжкомісць в закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19 в області, показує, що лікарні, які обслуговують північний регіон, завантажені в середньому до 50%, тоді як лікарні південного та центрального регіону мають більший відсоток заповненості. Зокрема, Кам’янець-Подільська та Дунаєвецька ЦРЛ заповнені в середньому на 70%. Ще більш складна ситуація у м.Хмельницькому: ХІЛ заповнена практично на 100%, Хмельницька МЛ – майже на 90%, Хмельницька ЦРЛ – 75%. Враховуючи цю ситуацію, у п’ятницю, 25 вересня, обласна комісія з питань ТЕБ і НС ухвалила рішення щодо повного перепрофілювання Кам’янець-Подільської та Хмельницької ЦРЛ для лікування хворих на COVID-19.
➡ В області зафіксовано окремі спалахи захворювання на COVID-19, проте переважна частина випадків все ж є розпорошеною по всій території області. За останній час виявлено такі осередки хвороби, як Красилівський агрегатний завод (9 випадків), Кам’янець-Подільський національний університет ім.І.Огієнка (8 випадків), Подільський державний аграрно-технічний університет (3 випадки), тощо
➡ Стабілізувалася ситуація в двох геріатричних пансіонатах, де були виявлені випадки хвороби. В Базалійському пансіонаті, де захворіли 12 підопічних та 9 працівників, 5 підопічних вже виписані з Ізяславської ЦРЛ. У Хмельницькому геріатричному пансіонаті, де захворіли 23 підопічних та 11 працівників, 22 підопічних лікуються амбулаторно в закладі, фактично наразі вони очікують на підтвердження одужання.
В закладах освіти за останній тиждень виявлено 78 випадків COVID-19 у 60 працівників та 18 учнів. На дистанційному навчанні перебувають учні 26 шкіл, при цьому 6 закладів переведені на дистанційне навчання повністю. Зокрема, за вихідні додалися 2 таких заклади: Городищенська ЗОШ (Шепетівський район) та Бубнівський НВК (Городоцький район). Також виявлено випадки хвороби ще у 4 навчальних закладах міста Хмельницького. Разом з тим, повернулися до навчання школи Волочиської ОТГ та м. Славути, що призупиняли навчання відповідно до обмежень “червоного” рівня епідемічної безпеки.
Активно працюють мобільні групи, що відслідковують дотримання протиепідемічних обмежень на території області. За результатами проведених перевірок органами Нацполіції складено 74 протоколи про виявлені порушення, з них 14 – в сфері пасажирських перевезень.
➡ 12 з 13 закладів, що лікують хворих на COVID-19, вже уклали угоди з НСЗУ на надання допомоги таким хворим. Заклади, що вперше укладали такі угоди, отримуватимуть відповідні виплати з 1 жовтня (за лікування хворих у вересні).
Прес-служба Хмельницької ОДА 

Інші новини Шепетівки