2940 виборців змінили виборчу адресу з, до та в межах Хмельницької області. Такі дані оприлюднили на офіційному сайті Державного реєстру виборців, інформує Громадянська мережа ОПОРА.

Цього року виборці могли скористатися нововведенням у Виборчому кодексі України та змінити свою виборчу адресу, щоб на місцевих виборах 25 жовтня проголосувати за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Для цього слід було з 1 липня до 10 вересня подати відповідну заяву до органів ведення Державного реєстру виборців. Термін, відведений на опрацювання органами ведення Державного реєстру виборців заяв про зміну виборчої адреси, сплив 25 вересня. Тож наразі можемо говорити про підсумкові цифри.

Згідно з відомостями щодо кількості опрацьованих звернень виборців за період з 01.07.2020 по 26.09.2020, оприлюдненими на сайті Державного реєстру виборців, свою виборчу адресу змінили 1061 виборець, який має зареєстроване місце проживання в Хмельницькій області, але фактично мешкає в інших регіонах. Щоб голосувати на Хмельниччині, процедурою зміни виборчої адреси скористалися 417 осіб, які зареєстровані в інших областях, проте їх фактичне місце проживання в Хмельницькій області. Ще 1462 виборці змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Найбільша кількість звернень про зміну виборчої адреси в громаду зареєстрована в органах ведення Державного реєстру виборців щодо Слобідсько-Кульчієвецької сільської громади (287), Хмельницької (168) та Кам’янець-Подільської (91) міських громад. Щодо зміни виборчої адреси в інші громади, то найчастіше такі заяви подавали мешканці Кам’янець-Подільської (462), Хмельницької (380) та Шепетівської (90) міських громад.


Згідно з частиною 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону в заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою. Однак термін звернень за зміною виборчої адреси на адресу фактичного місця проживання (за частинами 3, 4 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців») сплив 10 вересня 2020 року. 

Відповідно до частини 1 статті 20 цього Закону кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 цього Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі за формою, встановленою розпорядником Реєстру. Така заява може бути подана до органу ведення Реєстру особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Заява також може бути надіслана особою в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку. Заява, надіслана з використанням мережі Інтернет, повинна містити адресу електронної пошти, на яку заявнику може бути надіслано повідомлення, передбачене цією статтею.
За матеріалами громадянської мережі ОПОРА 

Інші новини Шепетівки