2 вересня в облдержадміністрації відбулася відеоселекторна нарада за участю представників районних та міських оперативних штабів з ліквідації надзвичайної ситуації, керівництва Департаменту охорони здоров’я, ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ”, медичних закладів області.

Основне питання, що обговорювалося у ході спілкування – забезпечення в області чіткого функціонування системи виявлення та надання амбулаторної і стаціонарної допомоги хворим на COVID-19 в умовах зростання кількості виявлених випадків захворювання.

Роман Примуш наголосив, що наразі особлива відповідальність лягає саме на місцеві штаби з ліквідації надзвичайної ситуації, адже від їх реагування зараз все більше залежить епідемічна ситуація в кожному конкретному регіоні, бо саме вони здійснюють координацію роботи різних служб, що задіяні в організації відбору проб, наданні допомоги хворим, проведенні епідрозслідувань, відстеженні контактних осіб, проведенні  заходів дезінфекції та багатьох інших.

У ході обговорення обласні фахівці ще раз звернули увагу на окремі моменти щодо порядку дій ПМСД при виявленні хворих та осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію, порядок та оперативність надання екстрених повідомлень про захворювання та одужання, особливості відбору, доставки та оформлення направлень на лабораторне тестування матеріалу від осіб на ПЛР-дослідження. Також торкнулися питання щодо коректності визначення кола контактних осіб та забезпечення дотримання ними правил самоізоляції.

Окрему увагу учасники наради звернули на питання роботи закладів, що визначені госпітальними базами. Вони також обмінялися думками щодо удосконалення затвердженого порядку маршрутизації пацієнтів з СOVID-19 відповідно Плану реагування. Зокрема обговорено заходи, які допоможуть розвантажити інфекційні відділення, де перебувають пацієнти з підозрами та пневмоніями. Раніше пацієнти, що згодом отримували негативний аналіз на СOVID-19, продовжували лікуватися у цих відділеннях. Зараз вони будуть за можливості переведені до інших відділень, аби спеціалізоване могло приймати саме хворих, що можуть бути інфікованими.

Також обговорили можливості подальшого розгортання закладів, що будуть приймати коронавірусних хворих, якщо виникне потреба у збільшенні кількості стаціонарних місць. За словами фахівців, у зв’язку з цим на місцях має бути пропрацьоване питання щодо забезпечення цих закладів кадрами, а також обладнання в них киснепроводів.
За матеріалами Хмельницької ОДА 

Інші новини Шепетівки