Вже традиційно, у теплу вітряну погоду до пожежно-рятувальної служби надходять повідомлення про загоряння сухої рослинності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей. Аби запобігти таким випадкам та попередити людей про адміністративну та кримінальну відповідальність за такі дії, рятувальники вирушають у рейди.

Так, 27 серпня рятувальники 21 Державної пожежно-рятувальної частини провели такий захід у приватному секторі м. Шепетівка, під час якого вкотре нагадали громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити загорянь в екосистемах. Адже вогонь під час таких пожеж може перекинутись на житлові та господарські будівлі, знищує все на своєму шляху. Причиною таких загорянь найчастіше стають люди, які навіть не здогадуються, якої шкоди завдають довкіллю. Іноді достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, аби спалахнула пожежа. Окрім того, дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку також погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, дим викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Також фахівці ДСНС навідались до місцевих водойм, аби застерегти відпочивальників від легковажності на воді та нагадати певні правила.
Шановні жителі краю! Задумайтесь, наскільки небезпечним може стати неконтрольоване спалювання сухої трави! Не наражайте на небезпеку себе й оточуючих! Якщо ж ви помітили пожежу, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”. Лише спільними зусиллями можна вберегти природу від вогню та не допустити катастрофічних наслідків! А також не забувайте про небезпеку під час дозвілля біля води!


Шепетівський районний сектор 
ГУ ДСНС у Хмельницькій області 

Інші новини Шепетівки