Найчастіше причиною загорянь в екосистемах є людська недбалість та необережність. Тож, зважаючи на це, та аби не допустити лісових пожеж, рятувальники проводять профілактичну роботу, вирушаючи в рейди до лісових масивів.

Так, 20 серпня працівники Шепетівського районного сектору провели такий захід у навколишніх лісових масивах, адже у теплу погоду та вихідний день громадяни прямують на відпочинок саме до лісу. І не помилилися!

Відпочивальникам, які на той момент перебували в лісі, учасники рейдової групи нагадали правила безпечної поведінки у лісових масивах, паркових зонах, а саме: не смітити; не розпалювати багаття у непристосованих місцях, особливо у спекотну вітряну погоду; не кидати недопалків та непогашених сірників у траву; не залишати вогнище без нагляду та обов’язково загасити його водою або засипати піском чи землею. «А в разі виявлення загоряння, — зазначають вогнеборці, – головне – не впадати у паніку, не приймати поспішних необдуманих рішень, а негайно телефонувати за номером «101».

На додачу кожен співрозмовник отримав з рук вогнеборців тематичні пам’ятки з переліком правил безпечного відпочинку.


Своєю чергою, 20 серпня рятувальники Шепетівського районного сектору вирушили в рейд, аби поспілкуватися з відпочивальниками та не допуститинещасних випадків під час дозвілля на водоймах. Адже найчастіше причиною нещасних випадків є людська недбалість та необережність.

Рятувальники провели бесіди з відпочивальниками щодо правил безпеки на водних об’єктах. Фахівці Служби порятунку наголосили, що в жодному разі не слід заходити до водойми в нетверезому стані; небезпечно запливати далеко від берега та пірнати на велику глибину, адже судоми можуть звести ноги, що може призвести до загибелі. Важливо стежити один за одним, і особливо – за дітьми. А в разі небезпеки — телефонувати за номером «101». Для кращого засвоєння отриманої інформації присутні одержали тематичні пам’ятки.

Такі профілактичні рейди нагадують людям про необхідність бути обережними під час улюбленого дозвілля на воді. Виконання простих правил безпеки дозволить зберегти життя та здоров’я не лише собі, але й іншим людям. Тому рятувальники й надалі проводитимуть такі заходи.

Шепетівський районний сектор 
ГУ ДСНС в Хмельницькій області 

Інші новини Шепетівки