За процесуального керівництва прокуратури області слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області, у взаємодії із співробітниками управління Служби безпеки України в області та Управління стратегічних розслідувань Нацполіції в області, в результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій задокументовано факти привласнення грошових коштів працівників Головного управління Пенсійного фонду України в області та його територіальних підрозділів, передбачених на оплату праці.

Злочинну схему систематичного незаконного збагачення розроблено та реалізовано керівництвом управління.

Встановлено, що начальник Головного управління, попередньо домовившись з іншими підлеглими посадовцями, зловживаючи службовим становищем, з метою незаконного збагачення, упродовж тривалого часу надавала вказівки щодо нарахування премій окремим працівникам. В свою чергу такі «премійовані» працівники зобов’язувались в подальшому повернути частину отриманих грошових коштів готівкою своєму керівництву.

Внаслідок зазначених протиправних дій лише у червні та липні цього року керівництво Головного управління Фонду заволоділо коштами підлеглих працівників на загальну суму 211 700 гривень.

Частину коштів в розмірі 30 тис гривень привласнено начальником фінансово-економічного управління – головним бухгалтером Головного управління Пенсійного фонду України в області, решту – начальником Головного управління.


Під час невідкладного обшуку у службових кабінетах керівників управління виявлено та вилучено неправомірно отримані кошти в розмірі 104 600 гривень.

Окрім того, в кабінеті начальника Головного управління виявлено та вилучено понад 32 тис Євро.

Загалом з кабінетів посадовців вилучено грошові кошти у різній валюті на суму понад 1 млн гривень.

Правопорушників затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Викритим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Наразі обох фігурантів відсторонено від посад та обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою з правом внесення застави.

У кримінальному провадженні на сьогодні проводяться першочергові невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.


 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області 

Інші новини Шепетівки