30 липня голова адміністрації Юрій Басюк зустрівся з фахівцем Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Дмитром Клімовим. У ході зустрічі обговорили основні заходи, які проводяться рятувальниками під час жнивної кампанії та порушення, які виявлені під час проведення рейду на території району.

У багатьох областях України триває зернозбиральна кампанія. Для аграріїв це відповідальний період, водночас, як і для рятувальників. Адже саме зараз, коли надворі затяжна спека і зернові дуже вразливі до можливих загорянь, під загрозою опиняється безпека врожаю: найелементарніше порушення правил пожежної безпеки здатне спричинити безповоротне знищення хлібних масивів.

Аби не допустити виникнення пожеж під час збирання, переробки, зберігання врожаю, 30 липня фахівці Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та фахівців Шепетівського РС спільно з представниками райдержадміністрації здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю на території Шепетівського району. Метою заходу була перевірка дотримання вимог та правил пожежної безпеки під час збирання врожаю. Надзвичайники нагадали хліборобам і власникам зернових масивів вимоги правил пожежної безпеки при роботі сільськогосподарської техніки під час збору врожаю, про забезпечення її первинними засобами пожежогасіння, обладнання автомобілів іскрогасниками, чергування на зерновому масиві пристосованої для пожежогасіння техніки під час роботи комбайнів в поле.

Шановні громадяни! У період жнив потрібно особливо пильно слідкувати за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки, а саме:

  • землероби, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше ніж 4 метра завширшки;
  • забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків;
  • техніка, задіяна під час збирання врожаю, має бути справною та укомплектованою сертифікованими вогнегасниками, заземлювальними металевими ланцюгами;
  • безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі тощо;
  • Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії допоможе вберегти хліб від вогню!
Пам’ятайте, якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101». 
Шепетівська райдержадміністрація 

Інші новини Шепетівки