21 липня в виставковій залі музею відбулось відкриття виставки "Гостра зброя плакату" Володимира Івановича Карвасарного. На огляд представлено 23 графічні плакати з фондової колекції Хмельницького обласного художнього музею.

Чудово пройшло спілкування з художником, який розповів про свій творчий шлях та особливості плакатного мистецтва, поділився планами на майбутнє. З підслуханого: ".....Плакат вважають досить молодим видом графічного мистецтва. Бурхливий розвиток плакату припадає саме на кінець ХІХ – початок ХХ ст.. Цей художній феномен реалізовував себе у широкому просторі нових художніх стилів та напрямків протягом усього ХХ століття та й сьогодні.

Плакат є одним з найдавніших засобів привернення уваги. Це своєрідне повідомлення для людини, і розглядається воно, як інформативний, психологічний і комерційний інструмент, залежно від того, які цілі переслідуються.

В ідеалі плакат має бути досить великого розміру, щоб добре сприймався на відстані. Сьогодні в плакатах часто використовують фотографію, як варіант в поєднанні з малюнком та живописом.

Плакат можна об’єднати в три групи:
• Шрифтовий плакат;
• Поєднання шрифтового і графічного зображення;
• Графічний.

Другий вид - найбільш розповсюджений. Серед різноманіття плакатів можна відокремити декілька його видів:
• Пропагандиський, який поділяється на агітаційний та політичний;
• Рекламний;
• Соціальний;
• Культурологічний;
• Навчально-інструктивний.

- ПРОПАГАНДИСЬКИЙ - такий вид, який спрямований на поширення інформації з метою керування суспільними поглядами, інтересами та впливати та мислення і дії людей;
- РЕКЛАМНИЙ – тобто видовищний та комерційний. Спрямований на донесення інформації та комерційні прибутки.
- СОЦІАЛЬНИЙ плакат відповідає соціальним замовленням суспільства. Він пропагує базові соціальні цінності. Наприклад «здоров’я нації», «демографічне питання», профілактика захворювань.
- КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ плакат відображає питання пов’язані з самовизначенням нації, історичної спадщини, історико-культурними пам’ятками. Він формує позитивний образ майбутнього, сприяє культурному та духовному росту покоління.
- НАВЧАЛЬНИЙ плакат пропагує певні знання, методи праці, певні правила.

Найбільшою популярністю плакат користувався в ХХ столітті, сьогодні цей вид мистецтва помилково вважають дещо непопулярним. Але саме завдяки таким небайдужим митцям, як Володимир Іванович Карвасарний відбувається не лише популяризація цього виду мистецтва, але й розвивається новий напрямок : «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПЛАКАТ»....".

Нагадуємо, що виставка працює до 12 серпня. Тел.: 0689025875; 4-14-74
За матеріалами Музею пропаганди 

Інші новини Шепетівки