Цьогорічна весняна призовна кампанія в Україні, як і всі сфери суспільного життя у державі, є нетиповою. Перенесена з весни на літо, вона відбувається із суворим дотриманням заходів епідеміологічної безпеки.

В Шепетівському об’єднаному міському військовому комісаріаті під час проходження призовної комісії кожен призовник проходить спочатку температурний скринінг, а потім усі, кого комісія визнала придатними до військової служби, обов’язково проходять тестування на коронавірус COVID-19.

Безпрецедентні заходи епідеміологічної безпеки вжито задля того, щоб не допустити поширення захворювання COVID-19 у Збройних Силах України. Усі обстеження майбутніх військовослужбовців на наявність COVID-19 відбуваються абсолютно безкоштовно, випадків захворювання не виявлено.

У період з 15 червня до 31 липня, з Шепетівщини буде призвано 40 молодих людей. Вони служитимуть у Збройних Силах України, зокрема, у Державній прикордонній службі, аеромобільних військах та інших підрозділах. Строковиків до участі в Операції Об’єднаних Сил не залучатимуть.


Відібрані призовною комісією захисники – це хлопці, які визнані кращими за станом здоров’я та іншими характеристиками. Станом на 17 липня у військо уже пішли служити 27 юнаків: 12 призовників з міста і 15 призовників з району. Відправки тривають кожен тиждень, дотримуючись протиепідемічних заходів, невеликими групами по 2-5 чоловік (щоб запобігти скупченню).

Призов триває згідно з визначеним планом, з яким Шепетівський об’єднаний міський військовий комісаріат щороку справляється успішно. Загалом призовна кампанія проходить добре, проблем із мотивацією у більшості призовників немає.

Користуючись нагодою, керівництво районної державної адміністрації висловлює подяку призовникам та їхнім батькам за те, що вони виховали таких дітей, які не ухиляються від військової служби, а хочуть служити й повернутися додому морально стійкими й фізично загартованими, набувши навичок військової справи. Насправді нині спостерігається зростання свідомого вибору молодих людей, які дійсно бажають служити у війську. Перші команди уже відбули до навчальних центрів, продовжується формування інших команд.

Нагадаємо, що термін строкової військової служби для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців. Для тих, хто здобув ступінь «спеціаліст» або «магістр», — 12 місяців. За військовослужбовцями, призваними на строкову службу, зберігається середньомісячна заробітна плата та робоче місце на весь період служби. 
Шепетівська райдержадміністрація 

Інші новини Шепетівки