Нещодавно міський голова Шепетівки оприлюднив відеозвернення, в якому публічно повідомив, що він зупинив рішення сесії міської ради про передачу земельної ділянки державній податковій службі. Ми вирішили поцікавитися, навіщо податковій земля і які перспективи розвитку?

«Дана земельна ділянка, розміром 16 сотих, від 18 грудня 2007 року передана в постійне користування Шепетівській об’єднаній державній податковій інспекції, з метою будівництва приміщення адмінкорпусу. Необхідність перереєстрації виникла у зв’язку зі зміною назви державної служби», - розповідає Валентина Ординська.

Шепетівчани пам’ятають усі незручності, коли податкова знаходилася в Славуті. Мешканці району були змушені добиратися до міста, а тоді шукати транспорт у сусідній район.

В ході реформи укрупнення районів планується створення Шепетівського округу з адмінцетром в місті Шепетівка. Відповідно, збільшується кількість платників податків та сфера обслуговування служби. Для реєстрації податкової в місті Шепетівка – питання наявності власного приміщення є дуже актуальним.

Наразі люди з обмеженими фізичними можливостями не мають змоги дістатися до податкової та змушені обслуговуватися на першому поверсі приміщення міської ради. Незважаючи на карантинні обмеження та відпустку працівників міськради, податкова продовжувала працювати та успішно виконала звітні показники.

У своєму відеозверненні міський прив’язує прагнення забрати земельну ділянку нібито сприянням податкової в перереєстрації медичних закладів з міста в район.

«Стосовно реєстрації медичних закладів в районі, про яке розповідав міський голова, хочу зауважити, що ми не маємо впливу на прийняття відповідних рішень. Ці питання належать до сфери відповідальності засновника закладу», - зауважує Валентина Ординська. 

«Чотири роки тому ми мали величезну проблему з недофінансуванням закладів охорони здоров’я у місті. В нас постійно виникав дефіцит із виплатою заробітних плат працівникам. Перед нами постало питання оптимізації закладів, що б призвело до скорочення відділень та звільнення лікарів. Реєстрація в районі дозволила нам отримати 100% надходжень від ПДФО, завдяки чому нам вдалося зберегти не лише структуру закладів але і висококваліфікованих працівників», - коментує Валентина Савчук, головний лікар Шепетівської ЦРЛ.

Зараз Шепетівська ЦРЛ заключила 13 медичних пакетів із НСЗУ та ще 2 пакети готуються – це один з найкращих показників в області. Своєю чергою, вузлова лікарня заключила 4 медичних пакети. Лікарня включена до першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією і забезпечена найсучаснішим обладнанням.

«Ще у 2018 році ми піднімали питання передачі медичних закладів у громаду міста. Але міська рада повідомила, що вони не спроможні взяти на баланс медичні установи. Дискусії не потрібні, важливий кінцевий результат – надання якісних послуг», - підсумовує Петро Дзяворук.

Чи залишиться податкова в Шепетівці в ході укрупнення районів – питання відкрите. Позачергова сесія міської ради повторно розгляне дане питання 16 липня о 10:00. Головне щоб депутати керувалися не принципами ефемерної помсти а справжніми інтересами громади нашого міста.


Інші новини Шепетівки