9 липня у Хмельницькій області відбулося перше після довгої перерви виїзне засідання Комітету здоров’я нації. З березня цього року діяла заборона голови Верховної Ради на такі заходи, тому відвідування регіонів було призупинене. 

Під час засідання комітету було важливо почути позицію місцевих лікарів – як медична спільнота регіону оцінює переваги та недоліки другого етапу медичної реформи.

За словами головних лікарів регіону, після 1 квітня значна кількість закладів охорони здоров’я Хмельниччини почала отримувати фінансування більше, ніж минулого року. Але є заклади, які з різних причин не підписали договір з НСЗУ та зіткнулися зі значним скороченням фінансування. Тому в цілому статистика тривожна.

"За 9 місяців цього року медзаклади Хмельницької області недоотримали фінансування на 264 млн грн. Саме для вирішення таких питань Кабмін прийняв антикризовий пакет заходів – виділив гроші для закладів, які недоотримали кошти. Так, це тимчасове рішення. У керівництва лікарень є час, щоб вирішити всі проблеми та до кінця року підписати договір с НСЗУ. Також до кінця року вирішене питання підвищення зарплат медикам другої ланки за рахунок додаткового бюджетного фінансування. За ініціативи Президента Кабмін з 1 вересня починає щомісячно виділяти на зарплати лікарям та молодшому медичному персоналу по 2 мільярди гривень. Що дозволить підвищити зарплати на 30-70% від ставки. Комітет робить все можливе, щоб у бюджеті на 2021 рік фінансування медичної галузі було збільшено до 6% від ВВП країни. Завдяки цьому ми зможемо з наступного року побудувати систему, яка дозволить нарешті самим лікарям заробляти значно більше", - повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцький.

Також під час засідання приділили увагу й одному з найболючіших питань – фінансування психіатричної та протитуберкульозної допомоги. Найбільш реальний шлях вирішення проблеми - паритетне фінансування медичних установ цих напрямків МОЗом та Мінсоцполітики. Бо фактично йдеться про надання на лише медичної, а й соціальної допомоги вразливим верствам населення.


Інші новини Шепетівки