Ми з дитинства відчуваємо материнську любов та тепло, батьківську підтримку та мудре слово. Та є діти, які позбавлені цього почуття і зростають без атмосфери любові, родинного затишку, самостійно постають перед життєвими труднощами. Це діти, яким не пощастило мати сім’ю, вони живуть в інтернатах, мріють про маму, тата, сестричку, чи братика,свої іграшки, фотографії, свою кімнату, чекають, що одного дня добрі люди заберуть їх у свою сім’ю.

Згідно чинного законодавства в Україні діють такі сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: опіка (піклування), усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Так, у Шепетівського районі функціонує дві прийомні сім’ї, в яких виховується одна дитина, позбавлена батьківського піклування та одна особа з числа дітей-сиріт. На разі, планується створення ще однієї прийомної сім’ї, кандидати якої окрім своїх біологічних п’ятьох, бажають виховувати ще троє діток.

Кожна дитина на землі має право на родину. Дитині найголовніше – це правильний, повноцінний приклад, того, якою буває любов, турбота, підтримка та умови у родині. І щоб дитина кожної миті відчувала, що вона дорогоцінна для своїх батьків.

Якщо Ви добра та небайдужа людина до долі дітей, які залишилися без батьківської ласки та турботи, та маєте бажання долучитися до сімейних форм виховання, звертайтеся за детальною інформацією в службу у справах дітей Шепетівської районної державної адміністрації.
Завідувач сектору з питань опіки, піклування та усиновлення О. Козачук 

Інші новини Шепетівки