Вчора, 15 червня, 20 жителів Славутського та Городоцького районів зібрались на акцію протесту на Майдані Незалежності обласного центру. Про це Суспільному сказав організатор заходу Роман Бачинський.

Учасники зокрема вимагали аби місто Славута залишило статус районного центру, якого його позбавлять згідно нового проєкту територій об’єднаних територіальних громад, який затвердив Кабінет міністрів України від 12 червня. У даному проєкті пропонують існуючі 20 районів Хмельниччини ліквідувати та утворити 5 нових.

Свою позицію учасники акції висловили очільнику облдержадміністрації Дмитру Габінету. Він, в свою чергу, прокоментував ситуацію так:

"Наше бачення було таким, яке відображено в постанові Кабінету Міністрів України. А саме, що Городоцький район має стати частиною Дунаєвецького. Відповідно, також заслухавши думку більшості органів місцевого самоврядування, щоб ви розуміли мова йде про: Полонський район, Ізяславський район (більшу його частину) та Шепетівський район, - то більшість говорили, що центр має знаходитися в місті Шепетівка. Відповідно така пропозиція і була направлена Хмельницькою обласною державною адміністрацією", - розповів очільник Хмельницької ОДА. 

Дмитро Габінет також додає, відповідно до проєкту щодо нового переліку районів на Хмельниччині планують створити 5 районів: Дунаєвецький, Кам'янець-Подільський, Старокостянтинівський, Хмельницький та Шепетівський. 

Нагадаємо: жодні сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. Всі 1470 територіальних громад, межі яких днями затвердив Уряд, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетомІнші новини Шепетівки