Щорічно 14 червня Україна святкує Всесвітній день донора крові, який було засновано на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я ООН в 2005 році.
 
Важливість та значимість святкування цього дня важко переоцінити, адже головною метою донорства крові та її компонентів є порятунок людських життів. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу!
 
«Здавай кров – зроби світ здоровішим!» – саме під таким гаслом 11-12 червня у КНП «Шепетівська ЦРЛ» була організована акція добровільної безоплатної здачі крові.
 
Загалом у ці дні до благородної справи долучилися 23 донори, які здали 11,3 л крові.
 
Донором може бути будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду здати кров або плазму та не має медичних чи соціальних протипоказань.
 

Чоловіки можуть жертвувати свою кров на благі справи до п’яти разів на рік, а жінки – до чотирьох разів на рік. В організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги тіла. Абсолютно нешкідливою та безпечною разовою дозою донації для здоров’я донора є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин.
 
Після здачі крові у донора зберігається хороше самопочуття, апетит та працездатність.
 
У МОЗ закликали ставати донорами та запропонували публікувати в соцмережах свої фотографії із хештегом #яДонор.Шепетівська ЦРЛ 

Інші новини Шепетівки