Як відомо, Плесенська територіальна громада була створена 22 грудня 2019 року шляхом об’єднання Плесенської та Пліщинської сільських рад Шепетівського району. Шляхом голосування було обрано депутатський корпус та очільника громади Павла Алілуйка, які нині здійснюють свої повноваження. Об’єднана територіальна громада зареєстрована відповідно до законодавства України та визнана спроможною від 3 березня цього року під час за­сі­дан­ня Ка­бі­нету Мі­ніс­трів Ук­ра­їни.

Новостворена громада за цей короткий період зуміла налагодити роботу, окреслила головні напрямки своєї діяльності. Насамперед, велика увага приділяється розвитку інфраструктури. Організували вивіз твердих побутових відходів на сільське сміттєзвалище, уклавши угоду з приватним підприємцем. Це позитивно впливає на навколишнє середовище, екологію. Здійснюється ремонт пам’ятників та обелісків, автобусних зупинок. Проводиться робота з реконструкції спортивних майданчиків. Створюється дендропарк у с. Пліщині. Для цього залучаються кошти благодійників, місцевих підприємців. Багато робіт виконується толокою.

У зв’язку із запобіганням щодо поширення СOVID-19 виділяються кошти для Шепетівського Центру ПМСД, до якого входять місцеві заклади охорони здоров’я, для придбання засобів індивідуального захисту для медпрацівників, ліки для невідкладної медичної допомоги. Здійснюється поточний ремонт ФАПів. Крім того, затверджено «Програму безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення Плесенської сільської ради на 2020 рік», на що з бюджету виділено сто тисяч гривень.

Готуються до нового навчального року загальноосвітні заклади – Плесенська і Пліщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Виділено кошти на придбання матеріалів для проведення поточних ремонтних робіт та закупівлі предметів довгострокового користування. Забезпечується навчання талановитих дітей та учнівської молоді населених пунктів громади у Шепетівській художній школі шляхом укладення угоди з Шепетівською міською радою.

Надається соціальна допомога та послуги найбільш незахищеним верствам населення, які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати.

Затверджено комплексну «Програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в ООС/АТО, членів сімей загиблих (померлих) осіб, які беруть (брали) участь в ООС/АТО, учасників бойових дій, зокрема на території Афганістану та інших держав, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які зареєстровані та мешкають на території Плесенської сільської ради (ОТГ), на 2020 рік». 

Громада активно працює над проєктами, які перебувають у стадії розробки, щодо будівництва водогонів у селах Плесні та Пліщині, освітлення населених пунктів. Розроблена документація для реконструкції стадіону у с. Плесні.


Це неповний перелік того, над чим працює Плесенська сільська рада. Ми живемо і трудимось на цій землі. Знаємо, що нам потрібно робити, як розвиватися і поліпшувати добробут наших сельчан. Зауважимо, що від держави ми не отримати жодної копійки у ході об’єднання. Таку підтримку мали раніше створені об’єднані територіальні громади. Попри все, ми — самодостатня ОТГ.

Але, незважаючи на це, окремі політичні чи бізнесові сили прагнуть її ліквідації та приєднати до міста Шепетівки. Наголошуємо, що об’єднання громади відбулося добровільним шляхом за підтримки мешканців, завдяки їхній вірі у демократичність цього процесу, що є головними цінностями цієї реформи. 

Без цих критеріїв реформа стає штучним продуктом. Що, на жаль, і відбувається  сьогодні в Україні. Уже понад 120 громад, які були створені, зараз знищуються. Відбувається примусове приєднання уже об’єднаних та діючих громад. Нам обіцяли народовладдя, а натомість усе знову вирішують за нас і без нас. 

Виникають питання: «Де добровільність?», «Де демократія?», «Чому не чують людей?», «Чому не дають розвиватися?», «Кому, як не мешканцям та керівнику знати, як живеться громаді?».

Але, нехтуючи нашими переконаннями, Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Хмельницької області, у якому Плесенська ОТГ відсутня, а Плесенська та Пліщинська сільські ради включені до Шепетівської ОТГ.

Не потрібно нічого робити для місцевого самоврядування без місцевого самоврядування! Місто має розвиватися, йти своїм шляхом, а наша громада — своїм. Шепетівка довгий час не бачила нас у своєму складі. А що змінилося сьогодні? Місту наші клопоти не зрозуміти!

Тому сьогодні ми звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, народного депутата України О.С. Жмеренецького з наполегливою вимогою дослухатися до голосу мешканців і зберегти Плесенську об’єднану територіальну громаду, яка подолала шлях добровільного об’єднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», та дати шанс на її подальший розвиток. Не руйнувати довіру до держави, яка так не просто вибудовується, але так легко руйнується неправильними рішеннями!
За матеріалами Плесенської ОТГ 

Інші новини Шепетівки