До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулись двоє громадян, до яких пред'явлено позов про визнання їх такими, що втратили право на користування житловим приміщенням та виселення.

Під час консультування клієнтів було встановлено, що в 2002 році за усною домовленістю власник житла дозволив проживати їм в його будинку з подальшим правом викупу після оформлення всіх необхідних документів. За умовами домовленості клієнти повинні були сплатити за будинок 1500 доларів США. Протягом декількох років вони поступово сплачували гроші, здійснювали ремонтні роботи, а також з дозволу власників здійснили реєстрацію неповнолітніх дітей, проте у серпні 2019 року власники житла подали позов до суду про виселення їх з будинку.

Для захисту законних прав та інтересів клієнтів центру було призначено адвокатів Богдана Горщара та Олександра Андрієвського, які підготували відповідні відзиви та заперечення, а також представляли їхні інтереси у суді.


Проте, суд першої інстанції не взяв до уваги доводів адвокатів і прийняв рішення про виселення сім'ї з будинку.

Наполегливо та послідовно захищаючи інтереси клієнтів, адвокати Богдан Горщар та Олександр Андрієвський оскаржили рішення суду першої інстанції до Хмельницького апеляційного суду, акцентувавши увагу на тому, що судом не взято до уваги те, що клієнти центру більше п`ятнадцяти років за взаємною згодою проживали у спірному будинку, вони уклали договори про надання комунальних послуг та сплачували їх вартість, а також провели ремонт будинку.

В результаті розгляду цієї скарги, апеляційний суд, проаналізувавши доводи адвокатів та встановивши невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, скасував це рішення та ухвалив нове, за яким відмовив позивачам у задоволенні позову про виселення та зберіг право клієнтів центру користуватись житлом.
Юлія Школьнік 

Інші новини Шепетівки