На Хмельниччині влада не рекомендує лікарням проводити експрес-тестування на COVID-19. Про це 27 квітня зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш під час брифінгу, щодо ситуації в області з протидією поширенню коронавірусу. 

«ПЛР-дослідження проводяться саме на COVID-19, так само як і експрес-тести. Але, що стосується експрес-тестів, хотів би декілька слів наголосити. На жаль, самі експрес-тести дають похибку. Різні виробники дають різний вид похибки, але ще більшу похибку дає порядок їх використання. Дуже часто, на жаль, цими експрес-тестами не правильно користуються. В результаті ми мали такі випадки, коли, наприклад: 55 ПЛР-досліджень позитивних, які перед тим тестувалися експрес-тестами, показували негативний результат в 22 випадках. Тобто це дуже велика похибка. І ми зараз рекомендуємо органам місцевого самоврядування і лікарням, які отримали ці тести, не проводити експрес-тестування, тому що воно, на жаль, не показує тієї справжньої картини, що є. І ми можемо, дивлячись на результати експрес-тесту, або передчасно паніку наводити або навпаки не виявити реально захворілу особу», - повідомив Роман Примуш. 

Своєю чергою, перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що в області очікується поставка вітчизняних тест систем на ПЛР-дослідження. Разом з системами мають надійти і реагенти необхідні для їх використання. На разі користуються китайськими але вітчизняні системи ПЛР-дослідження додаткової перевірки не потребують. 

Нагадаємо, станом на 17:00 27 квітня 2020 року в Шепетівці підтверджені 9 випадків інфікування коронавірусною інфекцією. Як повідомляє прес-служба Шепетівської міської ради є одна нова підозра (експрес-тест дав позитивний результат, на цей час особа доставлена в Хмельницьку інфекційну лікарню для проведення ПЛР-тесту). Інші новини Шепетівки