В Шепетівчан уже стало доброю традицією поїздки в будинок дитини міста Новоград-Волинський. Та чи знаєте ви, що для деяких дітей звичайна їжа може стати згубною? Знайомтеся це Маєчка – хороша дівчинка з особливим раціоном. У неї організм сприймає тільки безглютенові продукти, які в маленьких містах не так то просто і знайти.

Відповідно до даних, якими володіє ВООЗ лише біля 1% населення планети страждає на целіакію – спадкову непереносимість глютену, або білку, який містять злакові продукти. Целіакія потребує суворого дотримання спеціальної дієти. 

Її організм сприймає клейковину як небезпеку і починає боротися з нею, виробляючи антитіла. Ті в свою чергу руйнують не лише глютен, а й фермент, який відповідає за роботу ворсинок слизової оболонки тонкого кишечника. У результаті, з одного боку, стінки кишечника стають чутливими до мікроорганізмів а з іншого, втрачають здатність засвоювати поживні речовини у повній  мірі. Відповідно їй необхідно дотримуватися суворої безглютенової дієти. Іншого лікування не існує.


Хто буде їхати в гості до діток в Новоград-Волинський будинок дитини захопіть, будь ласка, безглютенові продукти для малятка. Ціна на них не маленька а окремо купувати продукти для дитини не завжди виходить у працівників дитячого будинку. Творіть добро!
Олександр Андрощук