Ми продовжуємо наш цикл статей, присвячений сучасним електронним сервісам. Такі ресурси значно економлять наш час та нерви, дозволяють не штовхатися в чергах, не відпрошуватись з роботи чи навчання всієї сім’єю, щоб надати в органи реєстрації пакет документів. Наразі поговоримо про закордонні паспорти і процедуру їх отримання.

Серед Шепетівчан ходять постійні (небезпідставні, до речі) чутки про безкінечні черги в паспортному столі, де маючи на руках весь пакет документів, вам все одно «допоможуть» розтягнути процес оформлення не на один день. По-перше, неабиякий час займає «жива» черга. По-друге, оплатити послуги на місці не можна - треба йти або у найближче відділення «Ощадбанку» або до банку «Січ» (що знаходиться біля ТРЦ «Дружба»). А потім знову вертатися в Міграційну службу.

Маєте на меті виготовити собі чи дитині закордонний паспорт? - Ознайомтеся з нашою статтею, і ми сподіваємось, ви впевнено подолаєте цей нездоланний на перший погляд рубіж.

Алгоритм наших дій:
  1. Маємо 2 варіанти: або йдемо відразу до міграційної служби і стаємо в чергу без попереднього запису (тоді переходьте до пункту 6 цієї інструкції), або записуємось до електронної черги через сервіс https://dmsu.gov.ua/services/online.html
  2. Коротко опишемо процес реєстрації - спочатку обираємо пункт Послуги для громадян України:
  3. Наступний крок: натискаємо на вкладку Паспорт громадянина України для виїзду за кордон:
  4. Вводимо необхідні дані: номер телефону, обираємо Хмельницьку область та наш Шепетівський підрозділ, знову натискаємо на пункт Паспорт для виїзду за кордон, вибираємо дату (якщо є вільні), а потім час: На час написання цієї статті вільних дат не було, тому вибачте - не можемо продемонструвати повний процес запису на скріншотах, але суть зрозуміла - це дуже просто!
  5. Маючи запис на конкретну дату та час, рушаймо до Шепетівського територіального підрозділу ДМС України (в народі - паспортного столу) за адресою: провулок Ігоря Сікорського, 16 (район школи-гімназії). Запізнюватись не можна - чекати не будуть!
  6. З собою маємо:
  • - паспорт громадянина України (для дорослих) або свідоцтво про народження (для дитини);
  • - у разі оформлення дитячого паспорта без присутності дитини - одну фотокартку (розміром 10х15 см. на світлому фоні).

Працівник перевіряє пакет документів, вводить ваші персональні дані в систему, ви фотографуєтесь, лишаєте відбитки вказівного пальця (дітям це робити не потрібно) і отримуєте квитанцію на оплату послуг (адміністративний збір + сам паспорт). Вище ми вже зазначали, де можна здійснити оплату. (Можливо треба буде здійснити оплату до входу в кабінет, данні різняться.)

За законом України громадянин може мати 2 закордонних паспорти: як старого зразку, так і нового (при бажанні можна оформити навіть два старих або два біометричних документа у випадку, коли ви збираєтесь мандрувати та надовго лишити країну). Обидва рахуються дійсними. Єдиний момент: при оформленні нового документу, слід взяти з собою вже наявний закордонний паспорт.

Ціна закордоного паспорту в Шепетівці

Ну, а тепер про головне - оплату послуг. Якщо ви нікуди не поспішаєте і можете почекати 20 днів, біометричний паспорт обійдеться вам приблизно в 557 грн. 32 коп. При умові виготовлення за 7 робочих днів, сума складе 810 грн. 32 коп. Стільки ж гривень вийде, якщо документ потрібен вже через 3 дні (так званий «терміновий» паспорт).

Термін розгляду заяви

За законом ви маєте отримати паспорт через 20 робочих днів (або 7 чи 3 відповідно, якщо замовляли «терміновий»). Дзвонити нагадувати вам ніхто не буде - встановіть на телефон нагадування для себе.

До речі, є ще один варіант для тих, хто постійно працює і заклопотаний - ви можете перевірити стан оформлення паспорту через онлайн форму: https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html Просто обираємо послугу, вводимо серію та номер паспорту (або свідоцтва дитини), підтверджуємо капчу та натискаємо Пошук. Програма вже через декілька секунд покаже, на якій стадії оформлення знаходиться ваш документ (прийнято ⁄ дані відправлено ⁄ документ персоналізовано ⁄ доставлено).

Кроків доволі багато, але процедура реєстрації та отримання паспорту з використанням вище зазначених сервісів і наших порад проходить швидше і займає менше часу.

А нам лишається наостанок побажати вам успіхів на шляху до омріяного біометричного документу!