З власного досвіду можу сказати, що пошук роботи в Шепетівці зазвичай може займати багато часу, потребує значних зусиль і не завжди завершується успішно. Відсутність хороших пропозицій на ринку праці нашого, відносно маленького містечка, неприйнятні умови праці, нестабільність економічної ситуації в регіоні, а тепер щє і COVID -19 затягують процес працевлаштування, змушуючи безробітного безплідно витрачати дорогоцінний час.
Нестандартне мислення і нові підходи дозволять шукачеві по-новому оцінити свої можливості. Не всі варіанти стануть в пригоді, однак декілька з них обов'язково допоможуть знайти роботу в Шепетівці або іншому місті району.

Не обмежуватись можливостями інтернету
Сучасні користувачі віддають перевагу онлайн-пошуку інформації. Однак в спеціальних додатках публікуються не всі вакансії. Стандартні методи пошуку оголошень в газетах з високою ймовірністю дозволять отримати запрошення на співбесіду. Але працедавці розміщують такі вакансії в прессі все рідше.
Співробітники районних торговельно-промислових палат надають інформацію про наявні потреби в працівниках та при зацікавленості зв'язують з майбутнім роботодавцем. Не менш корисними можуть виявитися і місцеві центри зайнятості. Деякі підприємства розміщують надруковані буклети в супермаркетах, на стендах біля входу в будівлі.

Налагодження зв'язків
Розширення кола спілкування за межі професійної діяльності дозволить завести цікаві знайомства, які можуть виявитися корисними. Не обов'язково з перших хвилин заявляти про пошук роботи, краще дочекатися зручної нагоди. Будь-яка людина, чи то сусід, чи то просто гарний знайомий можуть мати потрібні контакти.

 Не зайвим буде і відвідування спеціалізованих семінарів або курсів, тематика яких входить у галузь кваліфікації. Часте спілкування з людьми значно розширює можливості та покращує процес пошуку.

Активність у соціальних мережах
Сторінка в Facebook, Instagram або професійному додатку LinkedIn - це найшвидший спосіб заявити про себе. Достатньо написати оголошення про пошук роботи, проілюструвати його гарними фото та попросити друзів поширити допис на своїх сторінках.

Допоможе розширити особисту мережу Telegram, спеціалізовані канали якого містять інформацію про наявність вакансій у певній галузі.

Презентація буклетів
Для того, щоб вигідно відрізнятись від інших здобувачів і отримати бажану роботу необхідно довести свою професійну цінність. Продемонструвати готовність розв'язати будь-яку проблему, яка входить до компетенції претендента, допоможе створення буклету. Це своєрідна презентація, яка містить корисні ідеї або реалізацію певних завдань. Для її створення можна скористатися онлайн-сервісами для цифрового контенту.

Налагодження зв'язків з HR-менеджерами

Після визначення з вакансією або з майбутнім місцем роботи, варто познайомитися зі співробітниками Hr-відділу. У випадку коли відсутні спільні знайомі, необхідно відвідати хоча б декілька конференцій чи дискусій, де виступають працівники компанії. Достатньо отримати візитку співробітника чи підписатися на його сторінку в соціальній мережі. Після налагодження зв'язку можна надіслати листа на електронну пошту, в якому виявити зацікавленість в компанії та запитати до кого краще звернутися з приводу працевлаштування.

Встановлення актуальності відкритої вакансії
Здобувачі часто нехтують спілкуванням з людьми при поданні заявки. У випадку, коли оголошення про пошук працівника опубліковано декілька тижнів тому, вакансія може бути майже закритою. Претенденти даремно витрачають час та зусилля.
Тому рекомендується в першу чергу зв'язатися з відділом кадрів і поцікавитися актуальністю оголошення. Така стратегія надає значні переваги перед тими, хто подав заявку без контакту з рекрутерами.

Проявлення зацікавленості в компанії
На етапі співбесіди необхідно не лише продемонструвати професійний досвід та знання, а й поцікавитися роботою організації, її корпоративною культурою та показниками діяльності. Оскільки здобувач прагне продати свої навички, то така стратегія дозволить йому запропонувати себе в якості цінного активу, який зацікавлений у розвитку компанії. Інформація, яку надає роботодавець, може допомогти претенденту якнайкращим чином продемонструвати себе як потенційного працівника.

Влаштування вечірки
Замість відвідування спеціальних заходів можна запросити потрібних людей на власну вечірку. Звісно, це досить своєрідний варіант для того, щоб знайти бажану роботу, але з власного досвіду можу сказати, що від досить дієвий, якщо ви живете в достатньо невеликому містечку де всі один одного знають. Достатньо розмістити оголошення в соцмережах, влаштувати зустріч у цікавому популярному закладі. Варто продумати й розважальну частину, звісно якщо на це є кошти. Люди, які знаходяться в пошуку роботи, зможуть не лише обмінятися досвідом, а й розширити свої контакти.